Rrjedhin fotot e PS5 “kuq e zi”

Kompania Sony kishte lënë fansat e saj të habitur kur kishte prezantuar PS5 me një dizajn unik dhe shumë të dallueshëm nga ata që ishim mësuar t’i shohim më herët. 

Ne kemi parë reagime të ndryshme nga fansat e kësaj konzole duke reaguar si për formën ashtu edhe për ngjyrën e saj, por duket se dizajni i PS5 i prezantuar disa javë më parë nuk është i vetmi, shkruan T3, transmeton Telegrafi.

Përdoruesi i ResetEra, BarrBarr postoi një fotografi të asaj që ata pretendojnë se janë materiale të marketingut të marra nga Sony duke treguar një aparat fotografik Sony, Sony Xperia 1 ii dhe një tastierë PS5 në të zezë me detaje të kuqe.

Ky dizajn shpesh po vihet në pikëpyetje se mos është përdorur photoshopi apo jo, por kjo mbetet të shihet nëse kompania do të prodhojë një konzolë me ngjyra të tilla.

Ne e dimë që Sony ka plane për më shumë sesa tastiera e bardhë me të zeza, që ajo zbuloi më herët, por se kur mund të vije me dizajn të tillë ende nuk dihet. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *