Jetoi 8 vite në manastir, murgesha bie në dashuri me priftin

Dikur ishte një murgeshë dhe kaloi plot 8 vite në një manastir, mirëpo tashmë është kthyer në një pornostare. Kjo është historia e Yudi Pineda. e cila ishte vetëm 10 vjeçe kur shkoi në një manastir për t’u trajnuar të bëhej një murgeshë. Kishin qenë murgeshat që shkuan në shkollën e saj dhe e bindën për t’u larguar. Ajo ka treguar...

Ja si e tradhëtova burrin me 20 gusht: I thash po shkoj në dasëm tek motra – Por e tmerrshme ku u takuam prap të dytë!

Përshëndetje, pash që publikoni rrëfime, shikojeni këtë rrëfim timin: Ishte e dielë, 20 gusht. Unë kisha një aheng, por ahengu mbahej mbrëmje ndërsa unë shkova ditën, i thash burrit se dëshiroj ti takoj bijat dhe të afërmit mërgimtarë. Por para se të shkoja në restaurant kisha lën takim me dikë tjetër, me të cilin flasim që një kohë të gjatë. Atë...

Djaloshi i pastrehë i afrohet makinës për të lypur para. Por kur sheh kush është brenda, ai shpërthen në lot dhe i jep te gjitha qindarkat që kishte mbledhur!

ohn Thou është një djalë i vogël i cili kujdeset per veten,duke lypur te holla në rrugët e KeniasAtij i duhej të jetonte në rrugët e Nairobit sepse babai e trajtonte ne menyre abuzive,ndersa nena e tij kishte vdekur. Jeta e Johnit u kthye në një luftë të përditshme për mbijetesë. Është zemërthyese të shohësh burra dhe gra të reja të...

Rrëfimi i shkodranes: Si ma mori shoqja burrin, por unë ende mbaj vjehrrin dhe vjehrren e sëmurë

Paçka tradhëtisë së të shoqit me mikeshën e saj më të mirë, ajo sërish nuk braktisi familjen. “Ka dhimbje edhe dhimbje. Por njeriu qenka i fortë. Jam një zonjë 43 vjeçe. Më kanë martu me shkuesi që kur isha 17 vjeçe. Burrin e kam dashur dhe e dua. Nuk di nëse mka dashur, por them që kemi kaluar mirë deri...

E jashtëzakonshme: Udhëtoi 9 mijë kilometra në këmbë për të shkuar në Haxh

një 28 vjeçar nga Indonezia, ka bërë një sakrificë të jashtëzakonshme për të shkuar në Haxh. Mochammad Khamim Setiawan, ka udhëtuar plot 9 mijë kilometra në këmbë për të arritur në Mekkë, ku edhe do ta kryej obligimin fetar. I veshur me një bluzë të thjeshtë, ai ka thënë se po niset për Mekkë në këmbë duke besuar plotësisht të Zoti. Ai...

Ky djalë u refuzua nga vajza që donte, por 10 vjet më vonë, fati e takoi me të përsëri…

Kur Ajan ishte një djalë, ai ishte aq i dashuruar me Ninën, e cila ishte nga një familje e pasur. Ajo gjithashtu e donte Ajanin… Vite më vonë Pas diplomimit, Ajani filloi të punonte me një kompani. Kur e pa që kish ardhur momenti i duhur, ai vendosi t’i propozojë Ninës. Papritur, ajo refuzoi ashpër, duke i thënë… “Paga jote mujore është e...

Binjaket që zgjoheshin 40 herë në natë

Një skemë në Sheffield ka ndihmuar në rritjen e gjumit të fëmijëve me 2.4 orë në natë realizuar nga një klinikë. “Ato zgjoheshin nga 10 deri në 40 herë në natë dhe ky nuk është aspak ekzagjerim” thotë Jacqui Wolstenholme, duke kujtuar netët e saj me vajzat e saj binjake, Xhesika dhe Jasmine. Dy 4 vjeçaret kanë pasur gjithmonë vështirësi për...

Filmon në mënyrë sekrete se çfarë ndodh në shtëpinë e nënës së saj të sëmurë. Pastaj sheh infermieren duke bërë diçka të paimagjinueshme

Stafi i shërbimeve sociale që punon me të moshuarit dhe të sëmurët gjithmonë meriton respektin tonë. Ama ka edhe disa njerëz që bëjnë gjëra të tmerrshme dhe e njollosin këtë punë të rëndësishme. Keqtrajtimi i një personi tjetër është plotësisht i papranueshëm. Dhe kur prek dikë të sëmurë, nuk ka fjalë. Miriam Marino nga Buenos Aires, ishte e shqetësuar në lidhje...

Lisi u godit nga rrufeja, kur shkoi ta priste me sharrë burri nuk u beson syve çfarë gjen

pabesueshme!Për sukses në jetë ndonjë nevojitet vetëm fati, siç na tregon ky rast nga Serbia – madje edhe një goditje e rëndomtë e rrufesë. Mediet regjionale kështu sjellin tregimin nga Arangjellovci në Serbi, ku lisi i familjes Mitrovic, i vjetër mbi njëqind vjet, gjatë motit me bubullima e ka goditur rrufeja. Dhe, nuk do të ishte kjo fare e parëndomtë sikur...

3-vjeçari rrëzohet nga kati i gjashtë, kalimtarët bëjnë të pabesueshme për ta shpëtuar

Një fëmijë 3-vjeçar, i cili ka rënë nga kati i gjashtë i një ndërtese në Kinë ka arritur të shpëtojë për mrekulli. Kjo falë një presoni që ishte duke kaluar poshtë pallatit. Sipas asaj që shkruan ‘’BBC” ata e kanë pritur djalin e vogël me një batanije dhe kështu ai nuk ka rënë në tokë. Në disa foto vogëlushi shihet duke u...