Mediat greke nuk i ndalin su lmet ndaj liderit turk. Së fundmi, kanë shkruar për atë që ato e quajnë “zonja e fs hehtë e Sulltanit”. Sipas mediave të vendit fqinj, bukuroshja brune, Defne Samieli tërhoqi vëmendjen një natë në vitin 2014, pas thashethemeve që ajo ishte në një marrëdhënie me të.

Defne Samyeli'den bikinili paylaşım - Magazin haberleri

Thuhet se Defne u takua me Erdogan, pasi u divorcua nga burri i saj në 2011, me të cilin ishte e martuar që prej vitit 1995.

Pak para zgjedhjeve vendimtare në mars, presidenti turk mësoi se një video rozë do të dilte në internet, ku ishte ai dhe modelja bukuroshe. Mirëpo, në atë kohë lideri turk, sipas mediave greke su lmoi rrjetet sociale, duke bl lokuar edhe Twitter-in.

Në një tubim zgjedhor nga Taip Erdogan, Defne Samieli u shfaq në krah të tij, duke treguar mbështetjen e saj. Gjithashtu thuhet se ka një marrëdhënie miqësore me zonjën e parë të Turqisë, Emine.

Defne Samyeli Erdoga (@defne_erdogan) | Twitter
Me posht keni 2 video klikojeni te dyat jane me pjese te ndara 2 videot kan reklam por pritni pak deri te largohet…

Defne Samyeli | Stratejik Operasyon

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here