HOME

Home HOME

Zhytësi publikon videon e frikshme, ky është momenti kur ‘takohet’ ballë për ballë më një anakonda gjigante

Një zhytës ka arritur që të kapi në kamera momentin kur u ‘takua’ ballë për ballë me një anakonda gjigante. Bartolomeo Bove dhe kolegu i tij Juca Ygarape ishin duke u zhytur në ujërat e lumit Formoso në Brazil në momentin që ata pikasën anakondën jeshile, gjarprin më të madh në botë. Pamjet e frlkshme janë filmuar në korrik. Në video gjarpri,...

Djali 4-vjeçar nisi të qante në ditën e parë të kopshtit, gjesti i shoferes së autobusit bën xhiron e rrjetit

Fotografia e një shofereje autobusi duke i mbajtur dorën një djali të vogël që qante është bërë virale në rrjet. Ishte dita e parë e kopshtit për Axel-in dhe në momentin që hipi në autobus ai nisi të qante. Për fat të mirë, ajo që i qëndroi afër ishte shoferja e autobusit Isabel ‘Izzy’ Lane e cila i mbajti dorën...

E shikon të dashurën duke e tra dhtuar me tjetrin, reagimi i tij do ju pr ekë në zemër (Video)

Një i ri prej kohësh dyshonte se e dashura po e tra dhton, dhe kështu për të shuar dyshimin kishte vendosur t’ia montojë një kamerë të fshehur për të testuar besnikërinë e saj ndaj tij.Por ajo çfarë është më interesante, është fakti se në këtë “lojë” e kishte përfshirë edhe babanë e saj i cili ishte bashkëpjesëmarrës i kamerës...

Për vite me rradhë gruaja i fshehu diçka në dollap, kur e zbulon burri i saj ndodh e paima gjinueshmja

Qëndrimi i martuar për 60 vjet është një angazhim me të vërtetë i pab esueshëm. Nuk duhet të ketë sekrete për ata që kanë kaluar kaq shumë kohë së bashku. Por historia e sotme na tregon se pavarësisht premtimit për të thënë gjithçka, ka raste në të cilat kjo nuk është e mundur. Dhe zbulimi i sekreteve të partnerit...

PRINDËRIT NUK E PRANONIN DJALIN QË AJO DONTE PASI AI PUNONTE NË NDËRTIM. NUK MUND TA MENDONIN KURRË QË 10 VJET MË VONË, ATA DO TË PENDOHESHIN PËR VENDIMIN...

Prindërit gjithmonë duan më të mirën për fëmijët e tyre dhe shpesh bëjnë çdo gjë që ata i konsiderojnë si me e mira për to, edhe pse ajo mund te thyeje zemren e femijes. Në këtë histori, një burrë ndan përvojën e tij rreth asaj që ndodhi kur statusi dhe paraja bëhen prioritet mbi dashurinë.20 vjet më parë, pas...

BABAI VDLQ NË MOSHËN 54 VJEÇARE;14 VJET MË VONË, FËMIJËT E TIJ ZBUIUAN NJË S EKRET QË AI KURRË NUK E KISH NDARË ME ASKËND

Pas vd.ekjes së tij, sek.reti i tij u f.sheh për më shumë se një dekadë.Ajo po fliste në telefon, kur mori fund gjithçka. Vajza 17-vjeçare eci me të kuqe dhe u përpIas me makinën eMichael Carney. Ai nd.ërroi jetë në moment.54-vjeçari la pas dy fëmijët e tij, David Carney dhe Laura Carney. 14 vjet më vonë, Davidi zbuloi një...

SHOQET E TALLNIN SE HUMBI PESHË, JA ÇFARË U BËN TRAJNERJA 31-VJEÇARE

Një grua që humbi 57 kilogramë brenda dy vitesh ka zbuluar se si miqtë e ngushtë “e tallnin” pasi u dobësua. Nicole Caperilla, 31 vjeçe, ia doli të binte në peshë dhe të bëhej trajnere personale, por miqtë i thonin se nuk ishte ende “perfekte”. Ajo ishte 120 kilogramë, ndërsa sot është 63 kg. Nicole e arriti me vullnet dhe dietë...

DONALDI I BËN DHURATËN MË TË VEÇANTË DHE BORA NUK I MBAN DOT EMOCIONET

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë kthyer në një ndër çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Dyshja tashmë e kanë pranuar lidhjen e tyre dhe nuk i kursejnë dedikimet apo postimet romantike në rrjete sociale. Siç dihet, Donaldi ka pasion pikturën dhe këtë e pasqyron më së miri Instagrami i tij. Vetëm së fundmi ai ka realizuar pikturën më të...

AJO MBETI SHTATZËNË KUR ISHTE VETËM 14 VJEÇE, SOT ËSHTË DUKE PRITUR FËMIJËN E SAJ TË 21-TË. NJIHUNI ME FAMILJEN QË I KA LËNË TË GJITHË PA FJALË

Njëzet janë tashmë bollëk, por familja Radford pret për fëmijën e njëzetenjëtë. Familja më e madhe britanike përbëhet nga nëna Sue dhe babai Noel Raford dhe 21 fëmijët e tyre. Të dy bashkëshortët janë adoptuar që nga lindja, ajo është 42 vjeçe dhe ai është 47 vjeç.Sue mbeti shtatzënë me Chris kur ajo ishte vetëm 14 vjeçe në vitin...

U ZGJUA NGA GJUMI NJE DITE DHE NUK MBANTE MEND ASGJE, VEPRIMI QË BËRI KJO FEMËR PËR BURRIN DO JU MAHNISË

Historia e tyre eshte me te vertete per tu shkruar ne libra. Quhen Adam dhe Raquel Gonzales cifti qe kishin bashkë 5 vjet martese, kur një mëngjes djali u zgjua dhe nuk e dinte se kush ishte. Adam kishte humbur të gjitha kujtimet. Por Raquel nuk u dorëzua dhe ishte e vendosur ta fitonte sërish. Një mëngjes herët në shtator...

APPLICATIONS

HOT NEWS

‘Jam shqiptar’, vogëlushi i lindur në Zvicër nuk pranon të quhet...

o qarkullon në rrjet së fundmi një video shumë interesante sesi një vogëlush i lindur në Zvicër nuk pranon të quhet zviceran dhe këmbëngul...