LATEST ARTICLES

Ka tre nipa/ Gjyshja lidhet me një djalë 28 vite më të ri se ajo: Jemi bërë për njeri-tjetrin

Gjyshja e tre nipave, ka treguar se si i dashuri i saj është 28 vite më i ri se ajo, dhe se njerëzit shpesh mendojnë se ai është djali i saj, shkruan “DailyMail”. Sharon Hawkins, 50 vjeçe, takoi të dashurin e saj Perry Hopstein, 22 vjeç në Tinder, pasi që kishte vendosur limitin e moshës nga 19 vjeç deri në...

Nuk paska qetësi, lëkundet nga tërmeti i fortë Turqia/ Ja sa ballë ishte

Një tërmet me fuqi 4,2 ballë ka g od itur sot provincën perëndimore Denizli të Turqisë, bëri të ditur agjencia për menaxhimin e ka tast rofa ve, transmeton Anadolu Agency (AA). Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) në faqen e tij të internetit tha se epiqendra e tërmetit ishte në rrethin Acıpayam. Tetorin e kaluar, një tërmet i fuqishëm...

Makina u bë copa copa dhe mjekja shqiptare dha shpirt në Gjermani, rrëqeth i dashuri i saj: Donim të bënim fëmijë

Një aks ident në Gjermani i mori jet ën mjekes 34-vjeçare shqiptare, Eneida Doko. Ajo po udhëtonte me mjetin e saj tip “Benz”, e për shkak të shpejtësisë ka dalë nga rruga dhe është përpl asur me një ishull tr afiku. Mjekja kishte kohë që punonte në Gjermani dhe largimi i saj ka prekur pa masë gjithë kolegët. Lidhur me...

Sekretet e njeriut që jetoi 256 vite

Kinezi Li Ching Yuen ka vde.kur në moshën 256-vjeçare. Kjo nuk është një legjendë, as përrallë! Jeta e tij është bërë lajm dekada më parë edhe në revistën “Time” apo gazetën “The New York Times”, sipas të cilave, ai ka qenë 210 cm i gjatë dhe ka jetuar deri në vitin 1933. Kinezi, ka rrëfyer se sekreti i jetëgjatësisë është tek “Qeni,...

Vendosni një top nga letra e aluminit në makinën larëse, vetëm pak njerëz e dinë këtë truk, shikoni rezultatin

Punët e shtëpisë nuk janë ndoshta aktiviteti ynë i preferuar. Larja e enëve pas drekës, pastrimit të pluhurit, larja e rrobave e kështu me radhë. Kështu, dikush e di një trik të mahnitshëm për larjen e rrobave, të cilin e ka ndarë me të gjithë në internet. Lajmi i mirë është se falë kësaj këshille të dobishme, ju do t’i lani rrobat...

Vendi perfekt i punës për punëtorët, për një orë fitojnë 51 euro, ky është vendi parajsë

Të dhënat për pagat dhe sa është paguar një orë pune tregon hendekun në Bashkimin Evropian (BE). Kjo mund të shihet në lëvizjen e punës nga disa vende të tjera. Norvegjia shënon rekord, atje për një orë punëtorët fitojnë 51.2 euro. Në Rumani, për të njëjtën punë marrin 5 euro, në Lituani 6.8 dhe 7.1 në Letoni, në Hungari dhe Poloni 7.5,...

Me këto shenja mund ta kuptoni që kanceri po rritet në trupin tuaj

Mjekët parashikojnë që mijëra vdekje mund të shmangen çdo vit nëse kanceri diagnostikohet herët. Në fakt, nivelet e mbijetesës rriten me mbi 70% kur disa lloje të kancerit zbulohen shpejt. Këtu janë shenjat kryesore të paralajmërimit që kanceri po rritet brenda trupit tuaj, duke përfshirë një simptomë të hershme që duhet të kontrolloheni. Infeksion i shpeshtë Kanceri i mundshëm: leuçemia ose limfoma Kanceret që...

Ja pse duhet të lini një monedhë në frigorifer sa herë dilni nga shtëpia

A ju ka rastisur të ktheheni në shtëpi nga puna apo nga një udhëtim i gjatë dhe e keni vërejtur se ora digjitale po e tregon kohën e gabuar? Mendimet e para janë se sigurisht nuk ka pasur elektricitet dhe thjesht nuk e dini se sa gjatë ka qëndruar shtëpia në gjendje të tillë. Ndoshta nuk ka pasur elektricitet për disa...

Për 16 vite punë mund të bëhesh milioner në Zvicër

Një milion dollarë bëhen më shpejt në Luksemburg, në Zvicër dhe Islandë, ku duhen mesatarisht 16 vite, sipas përllogaritjeve të The Economist. Të gjithë vendosim disa objektiva për të realizuar në çdo fillim viti, por nëse njëri prej tyre është për t’u bërë milioner, për fat të keq na duhet t’ju themi se duhet të prisni disa kohë. Më saktë, për...

Nora Istrefi udhëton me aeroplan privat

Nora Istrefi ka ndarë disa pamje nga dita e sotme. Këngëtarja e dashur për publikun ka bërë të ditur se është nisur me pushime për diku. Ajo sot përmes rrjeteve sociale bëri të ditur se po udhëton drejt një destinacioni së bashku me vajzën dhe motrën, Era Istrefi. Këngëtarja dukej mjaft e relaksuar me një paraqitje të thjeshtë po xhironte vajzën dhe...